کلینیک تخصصی آب

دانشنامه آب

waterlib

یکی از مهم ترین مأموریت های تعریف شده در واترکلینیک، توسعه دانش آب و محیط زیست و سهولت دسترسی کاربران و مراجعین به مجموعه منظم و دسته بندی شده از محتوای علمی و فنی در این حوزه است. جمع آوری و دسته بندی مطالب و حتی تولید محتوای دانش محور از جمله برنامه های واترکلینیک برای ارائه خدمات دانشی به جامعه است.

بی شک بیشترین مراجعین این بخش از واترکلینیک، دانشگاهیان، کارشناسان طراح و متخصصین دفتر فنی شرکت ها و سازمان ها می باشد. علاوه بر این محتوای تولید شده در این بخش، می تواند مخاطبینی از عامه مردم را نیز که علاقمند به موضوعات آب بخصوص در زمینه مسائل روزمره هستند، را پوشش دهد.

یکی از نقاط قوت واترکلینیک، بهره‌مندی از حضور اساتید مطرح حوزه آب می‌باشد. هر یک از این اساتید محترم، تجربه و سابقه عمیقی در تهیه مقالات علمی و تعریف پروژه‌های پژوهشی دانش‌محور و پایان‌نامه‌های متنوع در زمینه توسعه دانش آب هستند. علی‌رغم اینکه متأسفانه ارتباط مستحکمی بین صنعت و دانشگاه در کشور ما برقرار نشده است، اما همچنان این امیدواری وجود دارد که با سیاستگذاری‌های مناسب از سوی دولت، به توسعه ارتباطات بین دانشگاه و صنعت افزوده گردد.

دانشنامه آب

دسته‌بندی های تعریف شده در بخش “دانشنامه آب” واترکلینیک، به شرح زیر می باشد.

محتوای ارائه شده در این بخش، مربوط به مقالات چاپ شده در رویدادهای رسمی (اعم از کنفرانس ها، سمینارها و غیره) داخلی و خارجی است. سعی شده است تا بر اساس کلمات کلیدی، نام رویداد، سال انتشار و سایر موارد، دسته بندی شده و جستجو و انتخاب آن برای کاربران محترم تسهیل گردد.

برای دسترسی و دریافت مقالات تخصصی در حوزه آب و محیط زیست کلیک کنید

تهیه و ارائه کتاب های الکترونیکی در حوزه آب و محیط زیست، اولویت نخست واترکلینیک است. امکان تأمین کتاب های چاپ شده کاغذی نیز از برنامه های آتی واترکلینیک است و امیدواریم با برنامه ریزی دقیق بتوانیم نیازمندی های کاربران محترم در خصوص تهیه کتاب را پاسخ دهیم. ذکر این نکته نیز ضروری است که به منظور پاسداشت تلاش مولفان و مترجمان محترم، کلیه کتابهای چاپ داخل، با اخذ رضایتنامه کتبی از ایشان ارائه می شود.

برای دسترسی و دریافت کتابهای تخصصی در حوزه آب و محیط زیست کلیک کنید